sklep dropshipping

faq

pytania i odpowiedzi

Co to jest AliExpress?

Aliexpress jest największym chińskim rynkiem globalnym online, którego właścicielem i zarządcą jest Alibaba Group. Został uruchomiony w 2010 roku jako internetowa usługa detaliczna, składająca się głównie z małych chińskich firm oferujących produkty międzynarodowym klientom.

Co to jest drop shipping?

Definicja Drop Shipping: model realizacji, który umożliwia kupowanie produktów indywidualnie od hurtownika i wysyłanie ich bezpośrednio do klienta.

Zamiast kupować dużą ilość zapasów, po prostu współpracujesz z dostawcą Drop Shipping i wystawiasz na sprzedaż swoje towary. Następnie, po otrzymaniu zamówienia, przekazujesz je dostawcy do realizacji. Dostawca wyśle ​​produkt bezpośrednio ze swojego magazynu do klienta i pobierze opłatę tylko za cenę wysłanego przedmiotu.

Czy można robić dropshipping globalnie?

Oczywiście, że tak. Rynek globalny jest znacznie większy niż Polski. Zachęcamy do handlu również na rynkach zagranicznych.

Jakie są skutki podatkowe dla dropshipping na AliExpress?

AliExpress nie pobiera żadnych podatków. Mimo to każdy kraj ma własne lokalne przepisy dotyczące podatku importowego.

Podatki te są pobierane od nabywców przez organy rządowe. Gdy ludzie kupują coś z zagranicy, otrzymują rachunek za podatek importowy.

Jako właściciel sklepu dropshipping nie musisz znać dokładnych zasad opodatkowania w każdym kraju. Twoi kupujący mogą pochodzić z dowolnego miejsca na świecie, więc naprawdę trudno jest dowiedzieć się wszystkiego na temat podatków w każdym możliwym kraju!

Zamiast tego musisz powiadomić swoich klientów, że mogą mieć dodatkowe koszty. Napisz to w informacji o swoim sklepie internetowym. Kupujący muszą wiedzieć, że mogą zostać nałożone cła przywozowe na towary w ich kraju i (słusznie) NIE ponosicie za to odpowiedzialności. To wszystko, co robisz.

Jakie jest minimalne zamówienie lub liczba produktów?

W modelu biznesowym drop shipping nie ma minimalnej ilości ani liczby produktów natomiast chińczycy bardzo często dają dropshipperom lepsz oferty z powodu ilości zamówień jakie oni generują..

Czy muszę najpierw zapłacić za towar przed dostarczeniem go moim klientom?

Odpowiedź brzmi NIE, jeśli działasz wysyłkowo. Dostawcy lub producenci powinni dostarczać produkty bezpośrednio do klientów końcowych. Wystarczy zapłacić za produkt po złożeniu zamówienia w Twoim sklepie.

Jak mogę zarobić na dropshippingu?

W tym modelu nie ma górnej granicy przychodu. To wynika z tego, że dropshipping jest bardzo elastyczny i łatwo skalowalny. Możesz  prowadzić działania marketingowe w social mediach, możesz zainwestować w pozycjonowanie Twojego sklepu i czerpać zyski na ruchu organicznym z Google. Kolejnym pomysłem są reklamy płatne na Facebooku i Instagramie. Zasięg i wyświetlenia reklam zależą od budżetu.  W generowaniu sprzedaży bardzo pomocny okazuje się prowadzenie blogu. Google lubi content generowany regularnie i jeśli budujesz wartościowy content na tematy związane z Twoją branżą to zgarniasz organiczny, a co najważniejsze ztargetowany ruch z wyszukiwarek. 

Czy dropshipping jest legalny?

Oczywiście, że tak. Mnóstwo osob na całym świecie działa w tym modelu biznesowym z powodzeniem. Należy pamiętać, żeby wszystko było legalnie to musisz założyć firmę i odprowadzać podatki. Nowe prawo w Polsce mówi, że możesz zarobić do 1000zł brutto miesięcznie rejestracji dzialalności gospodarczej.
Dropshipping z Aliexpress jest legalny. Jest wiele sposobów jak go poprawnie rozliczać. Współpracujemy z kilkoma biurami księgowymi i zachęcamy naszych klientów do zapoznania oferty tychże biur.

Co jeśli klient zamówi kilka produktów od róznych dostawców?

W regulaminie jest zapis, że każdy przedmiot jet wysyłany osobno, w osobnej paczce. Nie powinno sprawić to żadnego problemu Twoim klientom.

Jakie są zalety dropshippingu z Aliexpress?

Model dropshipping ma wiele zalet:

Niższy wymóg kapitałowy: przy dropshippingu z aliexpress nie musisz inwestować w towar tysięcy złotych. Zamiast tego kupujesz produkt tylko wtedy, gdy Twój klient złoży u Ciebie zamówiene.

Szerszy wybór produktów: gdy nie musisz wcześniej kupować wszystkich przedmiotów, które sprzedajesz, możesz zaoferować klientom znacznie większą liczbę produktów.

Zmniejszone ryzyko: Bez tysięcy złotych zainwestowanych w towar ryzyko związane z uruchomieniem sklepu internetowego dramatycznie się zmniejsza. Jeśli coś nie wyszło, nie utknąłeś z tysiącami produktów, które musisz sprzedać ze stratą.

Niezależność od lokalizacji: ponieważ nie musisz martwić się o prowadzenie magazynu, możliwe jest uruchomienie firmy wysyłkowej z dowolnego miejsca dzięki laptopowi i połączeniu z Internetem.

Wysoce skalowalny biznes: ponieważ nie musisz ręcznie realizować każdego zamówienia, stosunkowo łatwo jest skalować działalność polegającą na wysyłce.

Jakie są wady dropshippingu z Aliexpress?

Niższe marże: ponieważ w przypadku firm typu drop shipping marże konkurencyjne są bardziej konkurencyjne, zwykle są niższe. To sprawia, że ​​trudniej jest wcześnie się rozwijać, ponieważ nie możesz sobie pozwolić na reklamowanie się tak bardzo, aby pozyskać klienta.

Jakich marż zysku mogę się spodziewać działając w dropshippingu?

Marże będą się znacznie różnić w zależności od sprzedawanych produktów. W przypadku drogiej elektroniki marża jest niska i prawdopodobnie miesci się w zakresie od 5% do 15%. Ale w przypadku tanich akcesoriów marża często miesci się w zakresie 100%. Średnio jednak marże brutto na wysyłce spadają zwykle w zakresie od 10% do 30%

Jak sprzedawać przedmioty, których nigdy wcześniej nie widziałeś?

Sprzedaż przedmiotów, których nigdy nie widziałeś osobiście, może być wyzwaniem! Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby stać się ekspertem od swoich produktów, nie widząc ich osobiście:

Sprzedawaj produkty o wysokiej ocenie na Aliexpress i wyłącznie od najlepszych sprzedawców. Na szczęście istnieje cały system klasyfikacji i rang sprzedawców żeby zabezpieczyć się przed ryzykiem bycia oszukanym..

Zamów swoje najpopularniejsze produkty: zamawianie tylko najbardziej popularnych produktów daje szansę na ich wykorzystanie, poznanie ich oraz możliwość skuteczniejszego ich sprzedawania i wprowadzania na rynek. Zwykle możesz również odsprzedać te przedmioty jako "nieznacznie używane" lub "odnowione" i ponownie zamortyzować większość swojej inwestycji.
ZAMÓW SKLEP
Przejdź do konfiguracji zamówienia
Zobacz również
magic-wand